fbTrack

Biznes

Kolejny portal turystyczny w portfelu MCI

Fundusz venture capital MCI Management SA poprzez swój subfundusz,MCI.TechVentures 1.0., przejmie czeski portal turystyczny INVIA.CZ, a w przyszłym roku wprowadzi go na warszawską giełdę.
MCI posiada już w swoim portfelu firmę o podobnym profilu, notowany na warszawskim parkiecie Travelplant.pl SA o kapitalizacji 85 milionów złotych.
MCI.TechVentures 1.0. podpisał w umowę zakupu 50,1 procent udziałów od dotychczasowych udziałowców firmy działającej w Czechach i na Słowacji, której obroty w zeszłym roku wyniosły 50 milionów euro. Po sfinalizowaniu transakcji, udziałowcami spółki, oprócz funduszu, będą 3 osoby fizyczne z Czech, które były założycielami Invii w 2002 roku oraz Internet Travel Holding AG, spółka zależna szwajcarskiej grupy inwestycyjnej Centralway AG, która dotychczas była inwestorem większościowym.
Fundusz MCI, należący do wrocławskiego przedsiębiorcy Tomasza Czechowicza planuje aktywny udział w konsolidacji branży e-turystyki w Europie Środkowo-Wschodniej. Celem MCI jest zbudowanie w ciągu 2-3 lat grupy o przychodach 250 milionów euro. O godzinie 10.37 akcje MCI zyskiwały 0,2 procent rosnąc do 11,3 złotego. Od początku roku jego walory straciły niemal 40 procent, podczas gdy w 2007 roku dały zarobić prawie 128 procent.
Źródło: Reuters

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL