fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Dariusz Marzec za Bogusława Biszofa w Ekstraklasie

Dariusz Marzec, nowy prezes Ekstraklasy
materiały prasowe
Należąca do 16 klubów ligi i PZPN spółka Ekstraklasa zmienia prezesa. Od lipca Bogusława Biszofa zastąpi Dariusz Marzec, dyrektor zarządzający Legii Warszawa.

Informacja jest zaskoczeniem, bo Ekstraklasa wspólnie z włoską firmą MP&Silva właśnie finalizuje negocjacje w sprawie sprzedaży praw mediowych do rozgrywek ligi na kolejnych sześć sezonów. Na razie ogłoszono tylko, kto kupił prawa internetowe (jest to Grupa Onet i Ringier Axel Springer Polska, które nabyły prawa na cztery sezony) – wybór nadawcy relacji telewizyjnych wydłuża się.

Trzyletnia kadencja obecnego zarządu Ekstraklasy – kieruje nim Bogusław Biszof, wiceprezesem jest Marcin Animucki - kończy się z końcem czerwca tego roku. Jak podaje Ekstraklasa w komunikacie, głównym zadaniem Biszofa była „transformacja spółki Ekstraklasa (znajdującej się wtedy w trudnej sytuacji finansowej i organizacyjnej) w profesjonalną organizację zarządzającą rozgrywkami, prawami mediowymi i marketingowymi oraz zbudowanie kompetentnego zespołu dla realizacji tych zadań.". -W trakcie trzyletniej kadencji, cele stawiane przed Bogusławem Biszofem, zostały zrealizowane – konkluduje rada nadzorcza.

Od 1 lipca prezesem Ekstraklasy będzie 38-letni Dariusz Marzec, dotychczas dyrektor zarządzający w Klubie Legia Warszawa, odpowiedzialny za marketing i sprzedaż. W maju rozwiązał swój kontrakt z klubem, by móc przejść do Ekstraklasy. - Pragnę zapewnić każdego z akcjonariuszy o mojej determinacji w zakresie obiektywnego i równego traktowania wszystkich klubów, niezależnie od tego skąd pochodzą oraz jaką mają sytuację właścicielską i finansową. Liga musi być silna siłą swoich klubów. Dlatego tuż po zakończeniu sezonu swoje pierwsze kroki przed faktycznym objęciem funkcji, skieruję do akcjonariuszy od Poznania po Białystok, aby poznać ich perspektywę, problemy i to, jak widzą współpracę pomiędzy nimi i Spółką –zapowiedział przyszły prezes Esktraklasy w komunikacie spółki. Wiceprezesem w kierowanym [przez niego zarządzie pozostanie Marcin Animucki.

Ubiegły rok zakończył się w Ekstraklasie zyskiem po raz pierwszy od kilku sezonów. Budżet na ten sezon (kończy się oficjalnie 8 czerwca) zakłada, że przychody sięgną 148 mln zł, przy 137 mln zł rok wcześniej, a zysk według szacunków zarządu wyniesie co najmniej 2,3 mln zł (w 2013 r. było to 1 mln zł).

Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA