fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W kancelariach

Kancelaria CMS numerem jeden w konkursie arbitrażowym

www.sxc.hu
Zespół kancelarii prawniczej CMS (dawniej CMS Cameron McKenna) zajął pierwsze miejsce w ogólnopolskim Konkursie Arbitrażowym Lewiatan 2015.

W skład drużyny, która pokonała ok. 40 zespołów z całej Polski, weszli: Julia Dyras, Filip Grycewicz, Mariusz Minkiewicz i Aleksander Woźniak. Prawnicy z CMS zdobyli także drugie miejsce w kategorii: najlepsze pismo procesowe.

Ogólnopolski Konkurs Arbitrażowy Lewiatan typu moot court, przeznaczony dla aplikantów adwokackich oraz radcowskich, opiera się fikcyjnym sporze arbitrażowym. Organizowany jest przez Sąd Arbitrażowy przy Konfederacji Lewiatan - instytucję o randze międzynarodowej i regionalnej, która służy szybkiemu rozwiązywaniu sporów gospodarczych.

W tym roku, w ramach konkursu młodzi prawnicy reprezentowali klienta w sporze powstałym pomiędzy spółkami działającymi w sektorze energetycznym. Pierwszy – pisemny – etap wymagał stworzenia pism procesowych na podstawie przedstawionego kazusu. Drugi etap tradycyjnie obejmował udział w rozprawach, odbywających się przed 3-osobowymi składami orzekającymi, złożonymi z doświadczonych praktyków.

CMS posiada jeden z największych i najbardziej doświadczonych zespołów w Polsce, wyspecjalizowanych w prowadzeniu postępowań sądowych i arbitrażowych. Zespół ten, kierowany przez adwokat Małgorzatę Surdek, reprezentuje klientów w krajowych i międzynarodowych postępowaniach w arbitrażu gospodarczym oraz doradza inwestorom zagranicznym w sporach arbitrażowych na gruncie umów o wzajemnej ochronie inwestycji.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA