fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Unia Europejska

Unia Europejska wypowiada wojnę rosyjskiej propagandzie

Flickr
Jeszcze do końca marca ma ruszyć unijny projekt przeciwdziałania rosyjskiejpropagandzie.

Plan działania został zatwierdzony na wczorajszym szczycie Rady Europejskiej. Celem projektu ma być walka z tym, co europejscy przywódcy określili jako rosyjską kampanię dezinformacji i propagandy kierowaną przez Kreml. Według Reutersa, specjaliści z zakresu PR oraz mediów na zlecenie UE rozpoczną pracę jeszcze w tym miesiącu.

Powstały zespół ma weryfikować podawane przez rosyjskojęzyczne media przekłamane informacje. Mają także powstać unijne i nowoczesne kanały komunikacji. Na etapie rozmów o powstaniu rosyjskojęzycznych unijnych mediów, zarówno tych tradycyjnych, jak i internetowych pojawiły się problemy natury finansowej. Okazuje się, że Unia nie może pozwolić sobie na wydatki, jakich dokonuje Rosja na tym odcinku.

Jeśli powstanie takie medium, to najprawdopodobniej będzie to rosyjskojęzyczna telewizja dla państw bałtyckich. Co ciekawe, już na początku roku Łotwa domagała się unijnego wsparcia dla stworzenia rosyjskojęzycznego kanału w telewizji, właśnie w celu walki z propagandą szerzoną przez rosyjskie media.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA