fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wirtualni gracze skupili się w Playu

Na infrastrukturalnego operatora, który chętnie współpracuje z MVNO i w którego sieci aktywnych jest najwięcej kart takich firm, wyrasta P4, operator sieci Play.
Fotorzepa, Marta Bogacz Marta Bogacz
Dla mobilnych operatorów bez sieci ubiegły rok był okresem spadków, choć pojawiały się nowe pomysły. Biznes skusił telekomy stacjonarne.

Podzielone są zdania, ile osób i firm w Polsce korzysta z usług tzw. wirtualnych operatorów komórkowych (MVNO). Informacje te mają najwięksi operatorzy mobilni posiadający sieć masztów (to z nich korzystają MVN)), ale nie wszyscy się nimi dzielą.

Główny Urząd Statystyczny przyznaje, że dane o klientach telefonii komórkowej w Polsce nie są pełne, ponieważ uzyskuje je od dziesięciu wyznaczonych podmiotów, a Urząd Komunikacji Elektronicznej dopiero zbiera informacje za 2014 r.

W 2013 r. – według regulatora – użytkowników takich operatorów było ponad 950 tys. To ciągle niewiele, biorąc pod uwagę, że w grudniu w komórkowych sieciach aktywnych było niemal 58 mln kart.

Z szacunków „Rzeczpospolitej" wynika, że 2014 r. przyniósł MVNO odpływ klientów. Ten rok może być jednak lepszy, gdyż stacjonarni operatorzy mają nowe pomysły.

Mobilny zamiennik

Jedno jest jednak pewne. Na infrastrukturalnego operatora, który chętnie współpracuje z MVNO i w kt...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA