fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przemysł spożywczy

Nestle będzie zatrudniał w Nowej Wsi Wrocławskiej

materiały prasowe
Jeszcze w tym roku koncern spożywczy zatrudni 150 osób w nowej fabryce karmy dla zwierząt Purina PetCare w Nowej Wsi Wrocławskiej.

Firma zainwestuje tam w sumie ponad 450 mln zł.

W nowym zakładzie pracuje już ponad 250 osób, ale – jak zapewnia Nestle - to dopiero początek. Jeszcze w tym roku zatrudnionych zostanie dodatkowe 150 osób. Szwajcarski koncern zainwestował w Nowej Wsi Wrocławskiej 300 mln zł. W tym roku zamierza dołożyć do tego 153 mln zł.

Fabryka jest pierwszym zakładem Nestle w Polsce produkującym karmę dla zwierząt domowych oraz trzecią tego typu inwestycją w Europie Centralnej. Oprócz zakładu w Nowej Wsi Wrocławskiej powstało także centrum dystrybucyjne karmy.

Początkowo w polskiej fabryce powstawać będzie głównie karma dla kotów pod marką Felix, w większości przeznaczona na rynek lokalny, niemiecki oraz do krajów Europy Centralnej.

- Inwestycja w Polsce i Europie Centralnej ma strategiczne znaczenie dla naszego biznesu ze względu na ogromny potencjał wzrostu. Budowa nowej fabryki jest dowodem na to, że chcemy pogłębiać relacje z naszymi lokalnymi klientami, a także docierać do milionów czworonogów i ich właścicieli w regionie – komentuje Bernard Meunier, szef Nestle Purina PetCare na Europę, Bliski Wschód i Afrykę Północną.

Polski rynek karmy dla zwierząt wart jest 2 mld zł. Udziały Nestle wynoszą w nim ok. 12 proc.

Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA