fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Świat

FBI: 5 mln USD za odnalezienie agenta

Youtube
FBI zwiększyła wysokość nagrody za odnalezienie byłego agenta Roberta Levinsona. Dziś oferuje 5 milionów dolarów.

Władze Stanów Zjednoczonych poprosiły rząd Iranu, na którego terenie zaginął Levinson, o większe zaangażowanie w poszukiwanie zaginionego agenta i zwiększenie wspólnych starań, by bezpiecznie wrócił on do domu.

"Rok po roku rodzina Roberta Levinsona cierpi z powodu jego nieobecności. czas już, by wrócił do domu" - napisał w liście do irańskich władz sekretarz stanu John Kerry.

Były agent FBI Robert Levinson zaginął 9 marca 2007 roku na irańskiej wyspie Kisz, gdzie jako prywatny detektyw badał sprawę podrabiania i przemytu papierosów. Tak przynajmniej brzmi oficjalna wersja, bo według informacji nieoficjalnych, Levinson prowadził nielegalną misję szpiegowską dla CIA. Agencja ta miała zapłacić rodzinie agenta 2,5 miliona dolarów za milczenie w tej sprawie.

Ostatnie przesłanki o tym, że Levinson żyje, pochodzą z 2010 roku, gdy w sieci pojawił się film, w którym były agent prosi o pomoc w uwolnieniu. Nie powiedział jednak ani gdzie jest, ani kto go przetrzymuje, a z żądaniami ewentualnego okupu nie wystąpiła żadna organizacja.

W 2012 roku FBI zaoferowała nagrodę w wysokości miliona dolarów za wszelkie informacje, które mogłyby pomóc w bezpiecznym sprowadzeniu agenta do domu. Dziś Federalne Biuro Śledcze powiększyło pulę nagrody o kolejne 4 miliony dolarów.

Źródło: Jerusalem Post
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA