fbTrack

Konflikt izraelsko-palestyński

Kampania społeczna na rzecz pojednania

twitter.com
Zdjęcie libańskiej dziennikarski całującej swojego chłopaka Żyda jest symbolem kampanii medialnej "Żydzi i Arabowie nie chcą być wrogami".
Dziewczyna uwieczniona na zdjęciu, Sulome Anderson, jest córką Terry'ego Andersona, byłego szefa bliskowschodniego biura agencji Associated Press.
Kampanię # JewsandArabsRefuseToBeEnemies zapoczątkowało dwoje studentów nowojorskiego Hunter College -  Abraham Gutman i Dania Darwish tuż po tym, jak 8 lipca armia izraelska rozpoczęła operację "Krawędź ochronna", mającą na celu stłumienie nieustającego  ostrzału rakietowego z terytorium Strefy Gazy. Do dziś w wyniku tej operacji zginęły 583 osoby. Kampania zyskała na Twitterze ogromną popularność. Co kilka sekund pojawia się nowy wpis popierających ją osób i nowe zdjęcia.
- Kiedy zaczęliśmy się spotykać, bez przerwy spieraliśmy się na tematy polityczne. Ale powoli, powoli dochodziliśmy do jakiegoś konsensusu - mówiła serwisowi ABC News Sulome Anderson. - Nadal czasem się kłócimy, ale jesteśmy coraz bliżsi zrozumienia swoich punktów widzenia. A najważniejsze jest to, że jesteśmy ludźmi i się kochamy - dodaje. .@SulomeAnderson Discusses her Viral Photo http://t.co/32ZfNp12d7 pic.twitter.com/gemp6S8zKs
Źródło: alarabiya.net

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL