fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Promocja turystyczna

Egipt - przez Winkowską do aktywnych turystów

archiwum prywatne, Filip Frydrykiewicz F.F. Filip Frydrykiewicz
Karolina Winkowska, mistrzyni świata w kiteserfingu, będzie promować aktywne spędzanie wakacji w Egipcie. Podpisała właśnie umowę z egipskim Ministerstwem Turystyki
Winkowska ćwiczy w wiosce turystycznej El Gouna nad Morzem Czerwonym do Pucharu Świata, który ma się odbyć w Egipcie w maju. - Będę ambasadorem kitesurfingowym Egiptu – mówi o swojej nowej roli. - Egipcjanom zależy na ściągnięciu aktywnych turystów i rozwijaniu turystyki wodnej. Pomogę im w tym.
Dlaczego Egipt? - To proste, jest tu ciepło i wietrznie, po prostu idealnie na uprawianie kitesurfingu. Szczególnie w Hurghadzie, El Gounie i Soma Bay. Nawet w środku sezonu można znaleźć tu oazę, w której można ćwiczyć – wyjaśnia. - Tymczasem na Helu, który też lubię, sezon trwa zaledwie trzy miesiące i jest tam wtedy tak tłoczno, że nie ma gdzie szpilki wetknąć.
Treści umowy nie ujawnia żadna ze stron. Wiadomo tylko, że Egipcjanie ułatwią Winkowskiej przygotowania do kolejnych zawodów. Zawodniczka będzie brała udział w różnych przedsięwzięciach marketingowych, o których też jeszcze obie strony milczą. Deska, na której ślizga się zawodniczka oraz jej latawiec będą nosiły logo Egiptu. - Pozostanę jednak polską zawodniczką – deklaruje 23-letnia sportsmanka.
Jak mówi agentka zawodniczki, Małgorzata Cholewa, Winkowska jest nawet lepiej rozpoznawalna za granicą, niż w Polsce. Oddziaływanie jej jako ambasadora Egiptu będzie więc duże. Kitesurfing popularny jest bowiem we Francji, w Hiszpanii, Niemczech czy Australii.
Karolina Winkowska jest najlepszą i najbardziej utytułowaną polską kitesurferką. W 2006, 2008, 2009, 2010 oraz 2011 roku zdobyła Puchar Polski, a w 2008, 2010, 2011 roku została Mistrzynią Polski w zawodach Ford Kite Cup. W 2012 roku wywalczyła tytuł Mistrza Świata.
- Jesteśmy niezwykle dumni z możliwości współpracy z tak utalentowaną sportsmenką. Mamy nadzieję że zachęci to turystów do aktywnego spędzania czasu w Egipcie – powiedział przy podpisaniu umowy minister turystyki Egiptu Hisham Zazou.
Źródło: turystyka.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA