Sztuka

Punkty styku cywilizacji z naturą

materiały prasowe
Warszawska Leica Gallery zaprasza na wernisaż wystawy Kacpra Kowalskiego, laureata World Press Photo, fotografa i lotnika.
Na wystawie, obok zdjęć dobrze znanych, można będzie obejrzeć premierowe fotografie w imponujących powiększeniach. ... Wernisażowi towarzyszyć będzie premiera albumu.
- Najbardziej interesują mnie punkty styku cywilizacji z naturą - mówi Kowalski. - To tam dzieją się ciekawe rzeczy: zaburzenie harmonii, powstawanie nowych form. „Efekty Uboczne" to podniebna podróż do źródła trudnych relacji pomiędzy człowiekiem a środowiskiem. Kowalski pokazuje, jak ludzie zmieniają środowisko, w którym żyją i jak ono się przed tym broni.
Kacper Kowalski z zawodu architekt, specjalizuje się w fotografii z lotu ptaka i jest obecnie jednym z najlepszych na świecie lotników-fotografów. Zdjęcia wykonuje z pokładu wiatrakowca. Pokazuje niedostępne na co dzień naturalne pejzaże i krajobrazy miejskie. Zdobył nagrody takie jak World Press Photo w 2009 roku w kategorii „Arts and Entertainment", Grand Press Photo, International Photography Award, National Geograhic, Sony World Photography Award. Kacper Kowalski „Efekty uboczne" 10.01-02.02.2014 Kuratorka wystawy: Agnieszka Jacobson-Cielecka Wernisaż: 10 stycznia 2014, 20:00 Leica Gallery Warszawa, III piętro Wystawa czynna: pon. – sob.10–20, niedz. 12-18 (z wyłączeniem 16, 21 i 28 stycznia). Szczegóły na  www.facebook.com/LeicaGalleryWarszawa
Źródło: materiały prasowe

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL