fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

PKP wyda setki milionów złotych na nowe i bezpieczniejsze rozjazdy

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., które zarządzają infrastrukturą kolejową w kraju rozpoczęły wymianę niemal 700 rozjazdów w całej Polsce.
Projekt nazywany przez PKP „rozjazdy" pochłonie ponad 641 milionów złotych.
- Inwestycja pozytywnie wpłynie na bezpieczeństwo i umożliwi likwidację ograniczeń prędkości na 31 liniach kolejowych w całej Polsce. Pierwsze prace rozpoczęły się już na terenie województwa kujawsko – pomorskiego - poinformował Mirosław Siemieniec, Rzecznik prasowy PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
W ramach projektu „rozjazdy" wymienionych 697 rozjazdów znajdujących się na 31 liniach kolejowych i 142 posterunkach ruchu w całym kraju.
Siemieniec podkreśla, że po zakończeniu tego przedsięwzięcia w miejscach, gdzie wymienione będą rozjazdy zlikwidowane zostaną ograniczenia prędkości dla pociągów.
Ma to także pozytywnie wpłynąć na bezpieczeństwo i komfort jazdy pasażerów i skrócić czas podróży.
Siemieniec dodaje, że: „To tylko jedna z ponad 190 inicjatyw prowadzonych przez zarządcę infrastruktury w zakresie poprawy bezpieczeństwa na sieci kolejowej".
Rozjazd to jeden z ważniejszych i newralgicznych elementów infrastruktury kolejowej, bo pociąg zmienia tam tor. Dlatego rozjazdy są kluczowe dla sprawnego i bezpiecznego prowadzenia ruchu kolejowego.
W ramach projektu PKP oprócz wymiany rozjazdów zamontowane zostaną również nowe napędy zwrotnicowe, a także zbudowane urządzenia elektrycznego ogrzewania rozjazdów - bardzo istotne zimą.
Dodatkowo w ramach projektu przebudowane zostaną 4 przejazdy kolejowo-drogowe.
PKP planuje zakończenie projektu „rozjazdy" na wrzesień 2015 roku.
Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA