fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Notowania

Wahania kursu euro do dolara

To miał być całkiem spokojny dzień na rynku finansowym. Spodziewane dane ekonomiczne nie miały spowodować większych perturbacji. Stało się inaczej.
Przed południem euro umacniało się wobec dolara po opublikowaniu lepszych od prognoz danych o koniunkturze w Niemczech. Umacnianie się wspólnej waluty nie trwało długo. Kiedy Fed podał, że pożyczy bankom papiery o wartości do 200 mld dol. w celu pobudzenia płynności na rynku, dolar zaczął zyskiwać na wartości. Analitycy twierdzą, że cokolwiek Fed zrobi, żeby pomóc bankom, wesprze także dolara. Wczoraj po południu za euro płacono 1,5331 dol., w ciągu dnia nawet 1,5494 dol.
Złoty w ciągu dnia umacniał się wobec dwóch głównych walut. Wzrost wartości dolara na światowych rynkach przełożył się także na umocnienie się tej waluty w Polsce. Dilerzy twierdzą, że nasza waluta wczoraj zyskiwała, ponieważ na światowych rynkach we wtorek panowały dobre nastroje i inwestorzy chętnie robili zakupy na rynkach wschodzących. Za to na rynku obligacji skarbowych niewiele się działo. Płynność była niewielka. Ceny papierów pięcioletnich i dziesięcioletnich nieznacznie spadły, a dwuletnich wzrosły.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA