fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Konflikty zbrojne

Afganistan: W kraju codziennie giną 74 osoby

AFP
W sierpniu codziennie w Afganistanie ginęło 74 mężczyzn, kobiet i dzieci - wylicza BBC.

Ustalenia BBC wskazują, że ofiarami trwającego w Afganistanie od lat konfliktu wciąż padają mieszkańcy wszystkich części kraju. Dzieje się to w czasie, gdy negocjacje USA z talibami, dotyczące wycofania się Amerykanów z Afganistanu, załamały się - zauważa BBC.

W sierpniu w Afganistanie miało dojść do 611 "incydentów związanych z bezpieczeństwem", w których zginęło 2307 osób.

Większość zabitych to uczestnicy walk - ale co piąta osoba, która zginęła w sierpniu była cywilem.

W "incydentach związanych z bezpieczeństwem" w sierpniu rannych zostało 1948 osób - wylicza jednocześnie BBC.

W ubiegłym tygodniu prezydent USA Donald Trump przerwał toczące się od roku negocjacje pokojowe z talibami, po tym jak w Kabulu doszło do zamachu, do którego przyznali się talibowie.

Jak zauważa BBC istnieje obawa, że ofiar walk i zamachów w Afganistanie będzie coraz więcej w związku ze zbliżającymi się wyborami prezydenckimi.

W sierpniu najbardziej krwawym dniem był 27 sierpnia, kiedy zginęły 162 osoby, a 47 zostało rannych. Większość zabitych to talibowie, ofiary uderzeń powietrznych. Z kolei 18 sierpnia zginęło aż 112 cywilów - większość, 92, w czasie zamachu na weselu w Kabulu, na którym wysadził się zamachowiec-samobójca. Do tamtego ataku przyznało się Daesh.

Według danych BBC w sierpniu w Afganistanie zabitych zostało 473 cywilów, a 786 zostało rannych. 974 ofiar w sierpniu to talibowie.

Źródło: BBC
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA