Reklama

Pierwszy dzień egzaminu adwokackiego i radcowskiego 2017 za nami

O godz. 10 na terenie całego kraju rozpoczęły się egzaminy adwokacki i radcowski.

Aktualizacja: 28.03.2017 18:34 Publikacja: 28.03.2017 17:48

Pierwszy dzień egzaminu adwokackiego i radcowskiego 2017 za nami

Foto: Fotorzepa/Jerzy Dudek

We wtorek ruszył czterodniowy egzamin zawodowy dla przyszłych adwokatów i radców prawnych. Przystąpiło do niego ponad 5,5 tys. osób w całej Polsce, w tym 2612 kandydatów na adwokatów i 2900 na radców. Pierwszy dzień to zadanie z prawa karnego.

– Nie było źle – mówi Katarzyna, która rok temu oblała egzamin z prawa cywilnego. Nie ukrywa jednak, że rok temu z pracy z prawa karnego dostała czwórkę, a poza tym ta dziedzina to jej konik. – Najbardziej boję się prawa cywilnego, choć na jego naukę poświęciłam najwięcej czasu – przyznaje i mówi, że dzisiejszy egzamin będzie dla niej prawdziwym sprawdzianem.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Praca, Emerytury i renty
Szef opublikował zdjęcie „chorej” pracownicy na weselu. Ekspert: „Nie zastanowił się”
Prawo rodzinne
Sąd Najwyższy wydał ważny wyrok dla konkubentów. Muszą się rozliczyć jak po rozwodzie
Podatki
Inspektor pracy zamieni samozatrudnienie na etat - co wtedy z PIT, VAT i ZUS?
Zawody prawnicze
Deregulowanie po kawałku, czyli zmiany w e-licytacjach komorniczych
Sądy i trybunały
Minister Waldemar Żurek nie posłuchał kolegiów. Są kolejne dymisje w sądach
Reklama
Reklama