fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Zamachy w Brukseli

Mufti Tomasz Miśkiewicz: Europa powinna karać śmiercią za terroryzm

Mufti Tomasz Miśkiewicz
Fotorzepa/Magda Starowieyska
W Europie powinna zostać wprowadzona kara śmierci za terroryzm i zabijanie niewinnych ludzi - uważa przewodniczący Muzułmańskiego Związku Religijnego w RP, mufti Tomasz Miśkiewicz.

Mufti podkreślił, że państwa Zachodu i muzułmanie powinni podjąć wspólne, wzmożone wysiłki w walce z terroryzmem i monitorować  szczególnie grupy, które działają nielegalnie na terenie UE.

Według muftiego, być może Unia Europejska powinna zrewidować swój wymiar sprawiedliwości i za akty terroru i odbieranie życia niewinnym ludziom skazywać na śmierć.

Miśkiewicz zaznaczył jednak, że szczególną rolę w walce z terroryzmem odgrywa edukacja i integracja, a, jak stwierdził, ludzie, którzy dokonują aktów terroru, w większości przypadków są edukowani w Europie. Według muftiego, nie należy za terroryzm winić islamu jako religii, tylko "poszczególne osoby i ich edukację".

- Ne można mówić, że jeśli ktoś jakiegoś wyznania uciąl komuś głowę, to cale wyznanie jest niedobre - mówił mufti.

- Po tamtej stronie nie ma rodziny, w której by ktoś nie zginął. To jest problem wychowania, edukacji i przebaczenia. Ta nienawiść się nakręca. Jest obawa, że tej nienawiści nie da się powstrzymać, ale trzeba ją kontrolować - przekonywał Miśkiewicz.

Więcej na TVN24.pl

Źródło: TVN24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA