fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Za granicą

Uroczy wiktoriański dom na prywatnej wyspie na sprzedaż

vladi-private-islands.de
Unikalny dom w stylu wiktoriańskim na prywatnej wyspę został wystawiony na sprzedaż za 3 miliony dolarów.

Dom - znajdujący się na wyspie Cut In Two Island West w stanie Connecticut - ma 12 pokoi w tym cztery sypialnie. Poza tym jest tam też nowoczesna kuchnia, w największej sypialni znajduje się kominek i ma ona prywatną łazienkę zarówno z wanną, jak i prysznicem. Wszystko nowoczesne i wyremontowane. Poza tym w domu są kolejne trzy łazienki, salon z kominkiem oraz duża jadalnia.

Dom jest jasny i przestronny, ma duże okna sięgające od podłogi do sufitu oraz eleganckie drewniane podłogi. Wokół domu jest zadaszony taras z którego można podziwiać widok na cały Long Island Sound.

Na wyspie, która ma powierzchnię ponad 3200 metrów kwadratowych, znajduje się też dom dla gości, plaża, przystań, a do najbliższych sąsiadów, na wyspie obok - można się dostać po drewnianym moście.

Dom należał do jednego z najpopularniejszych XIX-wiecznych artystów cyrkowych w USA, znanego jako General Tom Thumb. Tak naprawdę nazywał się Charles Sherwood Stratton i był karłem, który występował w cyrku legendarnego P.T.Barnuma, którego był kuzynem. Dzięki występom w cyrku Stratton stał się zamożnym człowiekiem, który miał nie tylko dom na wyspie, ale także okazały dom miejski w Nowym Jorku orz własny statek parowy, a kiedy P.T. Barnum popadł w tarapaty finansowe wspierał go własnymi pieniędzmi. W końcu został jego partnerem w interesach.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA