fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Za granicą

Dom uratowanego z Titanica milionera na sprzedaż

materiały
Imponujący dom w stylu kolonialnym, należący do jednego z ocalałych z katastrofy Titanica został wystawiony na sprzedaż.

Dom w Glen Ridge w New Jersey wystawiono na sprzedaż za 2 mln 699 tys. dolarów czyli 10,6 mln złotych.

Rezydencja została wybudowana dla Henry'ego Blanka - jubilera, milionera i jednego z niewielu szczęśliwców, którym udało się przeżyć katastrofę Titanica. Dom stoi na działce o powierzchni ponad 4 tysięcy metrów kwadratowych.

Dom ma 20 pokoi w tym osiem sypialni, pięć łazienek, duży salon z oryginalnym zielonym, marmurowym kominkiem oraz ogromna jadalnię w stylu angielskim o długości 16,5 metra, a także nowoczesna kuchnię.

Henry Blank, założyciel firmy jubilerskiej Newton E. Whiteside & Company, przeżył w 1912 roku katastrofę Titanica, ponieważ dostał się jako pasażer na łódź ratunkową nr 7, którą przechwycił statek RMS Carpathia. Zmarł w 1949 roku w wieku 76 lat. Rezydencje sprzedali jego spadkobiercy. Obecnym właścicielem jest zarządzający funduszem hedgingowym Columbus Hill Capital Management, Sean Cullinan, który wraz z żoną Susan kupił ten dom w 2004 roku za 2,3 mln dolarów.

Na działce znajduje się także dawna powozownia, przerobiona na dom dla gości z dwoma sypialniami, łazienką, kuchnią, salonem oraz jadalnią.

Cullinan trafił na nagłówki amerykańskich gazet po tym jak przekazał datek w wysokości 20 mln dolarów na Uniwersytet w Notre Dame w stanie Indiana.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA