fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Za granicą

Dom z najładniejszym widokiem w Beverly Hills na sprzedaż

materiały
To nie jest największa rezydencja w Beverly Hills, ale ma jeden z najładniejszych widoków z okien w tej okolicy.

Ten niewielki, 140-metrowy dom został wystawiony na sprzedaż za 25 mln dolarów czyli ponad 96 mln złotych.

Dom należy do Ronnie Haran Mellen - aktorki oraz promotorki, która załatwiła zespołowi The Doors pierwszy występ w barze Whisky a Go Go na Sunset Strip w Los Angeles i tym samym pomogła im zdobyć sławę.

Mellen kupiła dom zaraz po morderstwach popełnionych przez bandę Mansona w sierpniu 1969 roku, kiedy nikt nie chciał mieszkać w niechronionym, samotnym domu w Beverly Hills, obawiając się kolejnych ataków. Dom znajduje się w linii prostej zaledwie 1,5 kilometra od domu, gdzie zginęła Sharon Tate i jej znajomi.

Działka na której stoi dom ma koło 3 tys. metrów kwadratowych powierzchni i widać z niej szczyt Mount Baldy, a także Wyspy Santa Barbara, śródmieście Los Angeles oraz Pacyfik.

Przez lata dom był wynajmowany. Mieszkała w nim m.in. aktorka Daryl Hannah, piosenkarze Jackson Browne i Sly Stone z grupy Sly and the Family Stone. Jednym z obecnych sąsiadów jest Ashton Kutcher.

Dom, który powstał w 1956 roku, jest jednym z dziewięciu w tej okolicy i ma bramę wjazdową i bardzo długi podjazd pod drzwi wejściowe, ochronę i zapewnia dużo prywatności, nikt postronny nie jest w stanie zajrzeć do ogrodu. W domo są dwie sypialnie, dwie łazienki, duża, nowoczesna kuchnia w stylu art deco, obszerny salon z kominkiem, biblioteka, która jest też jadalnią oraz gabinet. W ogrodzie jest taras oraz kamienna ścieżka prowadząca wokół ogrodu.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA