fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Za granicą

Zabytkowa posiadłość otoczona fosą na sprzedaż. Należała do królewskiego brata

materiały prasowe
Zabytkowy dwór otoczony fosą i wspaniałym ogrodem został wystawiony na sprzedaż. Można go kupić za "jedyne" 4 mln funtów, czyli niecałe 20 mln złotych.

Moat House we wsi Benenden w hrabstwie Kent został wzniesiony na ziemi, która należała do biskupa Odon z Bayeux, brata króla Wilhelma Zdobywcy. Król podarował mu ją w zamian za pomoc w podboju Anglii.

Na sprzedaż jest dwupiętrowy XV-wieczny kamienny dwór otoczony fosą i obszernym ogrodem. Cała posiadłość ma powierzchnię 44,5 hektarów.

Zabytkowy dom ma 9 sypialni, cztery łazienki, cztery salony oraz wspaniałą jadalnię ozdobioną unikalnymi freskami. Najstarsza cześć posiadłości i domu pochodzi z XV-wieku i została wzniesiona techniką tzw. muru pruskiego. Część zabudowań została wzniesiona w zeszłym wieku, a główny dom gruntownie wyremontowany, dzięki czemu ma nowoczesną kuchnie i łazienki. Dobudowana, nowa część została wzniesiona w stylu georgiańskim (1714 - 1830).

Nowi właściciele posiadłości kupują nie tylko sam dom i ziemię, ale także popularny i działający pub (The Plough Inn) oraz muzeum pełne zabytkowych samochodów. W ogrodzie jest też lądowisko dla helikopterów.

Obecny właściciel starał się dokupić okoliczne działki, tak by powiększyć posiadłość do takich rozmiarów, jakie miała pod koniec XVIII wieku. Dzięki temu jest to jedna z najbardziej okazałych posiadłości w okolicy.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA