fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Za granicą

Dom, w którym mieszkała i zmarła autorka Mary Poppins na sprzedaż

materiały
Ostatni dom należący do australijskiej pisarki P.T. Travers, autorki serii popularnych książek o niania czarodziejce Mary Poppins, został wystawiony na sprzedaż.

Pamela Lyndon Travers, a właściwie Helen Lyndon Goff zmarła w tym domu w 1996 roku, w wieku 96 lat. Przez ostatnie 30 lat życia mieszkała w domu przy ulicy Shawfield w londyńskiej dzielnicy Chelsea. Tam też napisała kilka z powieści z Mary Poppins - czarodziejką i nianią w roli głównej. Tam też Walt Disney przekonywał ją do podpisania umowy na pierwszą ekranizację historii Mary Poppins. Oferował jej 100 tys. ówczesnych dolarów oraz spory procent od zysku ze sprzedaży biletów. Disneyowi bardzo zależało na ekranizacji powieści, które uwielbiały jego córki.

XIX-wieczny, czterokondygnacyjny dom został wystawiony na sprzedaż za 4 mln 850 tys. funtów, czyli ponad 24 mln złotych. Prawdziwa gratka dla fanów literatury oraz Mary Poppins. Aczkolwiek inspiracją domu przy ulicy Czereśniowej 17, gdzie mieszkała książkowa rodzina Banksów, był pierwszy dom w Chelsea, gdzie P. L. Travers mieszkała w latach 1946 – 1962 wraz z adoptowanym synem Camillusem.

W domu są cztery sypialnie, cztery łazienki, trzy salony oraz trzy tarasy w tym przepiękny taras na dachu. W przyziemiu znajduje się duża kuchnia z jadalnią, salon z wyjściem do ogrodu oraz pomieszczenia gospodarcze. Na parterze są dwa salony oraz pracownia, a także pomieszczenie na wino. Na dwóch kolejnych piętrach są sypialnie i łazienki. Cały dom ma powierzchnię ponad 200 metrów kwadratowych.

Dom został wyremontowany w bardzo nowoczesnym, minimalistycznym stylu.

Dom zagrał w filmie z 2013 roku "Ratując pana Banksa", opowiadającym o tym jak Disney zdobywał zgodę autorki na ekranizację "Mary Poppins".

Obecni właściciele kupili dom w 2014 roku za 4,4 mln funtów.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA