fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Za granicą

Najładniejsza willa w Szwajcarii przeceniona

fineswissproperties.ch
To jedna z najładniejszych historycznych posiadłości w Szwajcarii. Znajduje się w miejscowości Riehen, na przedmieściach Bazylei.

Willa Zu den Hirzen (pod jeleniami) należy do jednej z najbogatszych i najbardziej znanych rodzin w Bazylei i Szwajcarii – rodziny Geigy, założycieli firmy CibaGeigy, która teraz jest częścią koncernu Novartis.

Za posiadłość trzeba zapłacić 17,5 mln franków szwajcarskich, prawie 68 mln złotych. Agencja nieruchomości zajmująca się sprzedażą willi zapewnia, że dom jest gotowy do zamieszkania od zaraz. To prawdziwa okazja, ponieważ jeszcze niedawno właściciele chcieli za posiadłość niemal dwa razy tyle – 39 mln franków – ponad 151 mln złotych.

Willa powstałą w stylu secesyjnym w 1892 roku i ma powierzchnię całkowita powierzchni 783 metrów2. Mieści 16 pokoi, dwie kuchnie, 4 łazienki, dwie łazienki gościnne oraz pomieszczenia fitness i strefę welnes oraz klimatyzowaną piwnicę win. Dom jest skomunikowany windą dostosowana dla osób na wózkach inwalidzkich. Generalny remont dom przeszedł w latach 1998-1999.

Dom otacza duży romantyczny park w stylu barokowym ze starodrzewem, alejkami, sadzawkami, rzeźbami i fontannami. Za płotem w zasadzie nie ma żadnych sąsiednich zabudowań, żadnych ciekawskich sąsiadów.

Na terenie parku jest też pawilon rekreacyjny z basenem, a także domek gościnny z 5 pokojami, kuchnią i łazienki. Z domku gościnnego do willi prowadzi podziemne przejście.

Cała posiadłość – domy i park – mają powierzchnię ponad 15,5 tys. metrów kwadratowych.

Do posiadłości należy 16,6 tys. m2 pól i łąk, za które trzeba dopłacić 200 tys. franków (ponad 775 tys. złotych).

Dom stoi na uboczu, ale do centrum Bazylei jest z posiadłości zaledwie 3 km a do lotniska międzynarodowego Bazylea-Mulhouse-Freiburg zaledwie 15 minut samochodem.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA