fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Fotografia ślubna z drona

archiwum prywatne
By móc wykorzystywać drony w działalności gospodarczej wymagane jest w Polsce świadectwo kwalifikacji - mówi Wojciech Skorupiński, sprzedawca dronów.

Rz: Wśród komunijnych podarków coraz częściej pojawiają się drony. Jak duży jest wybór takich, które będą dobrym prezentem dla ośmioletniego dziecka?

Wojciech Skorupiński: Powszechnie już dostępne są zupełnie zabawkowe urządzenia o wielkości nieprzekraczającej 4 cm, którymi spokojnie można latać nawet w pomieszczeniach. Mamy do wyboru także drony troszkę większe, które mają nawet wbudowane kamery czy osłony śmigieł. Gama modeli cały czas się zwiększa.

Dzieci na pewno poradzą sobie z operowaniem takim dronem?

Dzięki temu, że zabawkowe drony mają cztery wirniki położone w poziomie, są dość stabilne, a na pewno łatwiejsze w obsłudze niż zdalnie sterowane helikoptery, które jeszcze parę lat temu też były popularnym prezentem komunijnym. Dronem sterujemy za pomocą dwóch dżojstików: jeden odpowiada za obrót drona wokół własnej osi i pułap do góry – do dołu, a drugi za poruszanie się do przodu, do tyłu i na boki.

A jeśli dorosły...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA