fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wybory do PE

Biedroń: Mamy odważną wizję Polski i Europy

Wiosna/ materiały prasowe
Robert Biedroń, Krzysztof Śmiszek i Paulina Piechna-Więckiewicz znajdą się w gronie liderów list wyborczych Wiosny do Parlamentu Europejskiego - poinformowano na konwencji partii w Warszawie

Robert Biedroń będzie "jedynką" na warszawskiej liście Wiosny (choć zapowiedział, że mandatu eurodeputowanego nie przyjmie). Drugie miejsce w tym okręgu zajmie posłanka Teraz! Joanna Scheuring-Wielgus. Krzysztof Śmiszek znalazł się na czele listy wyborczej Wiosny w okręgu dolnośląsko-opolskim, a Paulina Piechna-Więckiewicz będzie stanie na czele listy mazowieckiej.

 - Musimy pokazać, że inna polityka jest możliwa, że nasza odwaga w głosowaniu może przerwać ten śmiertelny uścisk, w którym od lat tkwi polska polityka - mówił lider Wiosny Robert Biedroń podczas konwencji w Warszawie.

- Mówią nam dzisiaj, że wstają z kolan. Widocznie przez całe życie żyli na kolanach. Chcę dziś powiedzieć wszystkim Polkom i Polakom (...) my nigdy nie byliśmy na kolanach. Jesteśmy dumnym narodem w centrum Europy, nie zgadzamy się na politykę kompleksów i wstydu. Stać nas na europejską wizję - mówił Biedroń.

W przyszłym tygodniu Robert Biedroń rozpoczyna objazd Polski, podczas którego zaprezentuje "jedynki" i program swojej partii.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA