fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wojna w Syrii

Rosyjski resort obrony: Czterech Rosjan zginęło w walkach w Syrii

AFP
Czterech członków rosyjskiego personelu wojskowego w Syrii zginęło w trakcie walki w prowincji Dajr az-Zaur - podała agencja Interfax powołując się na rosyjski resort obrony.

Rosyjski resort obrony informuje też, że w trakcie tych samych walk zginęło 43 rebeliantów.

Walki miały wybuchnąć gdy kilka grup rebeliantów zaatakowała baterię artylerii syryjskiej armii - informuje rosyjskie Ministerstwo Obrony.

Dwaj doradcy wojskowi z Rosji, którzy kierowali ogniem syryjskiej baterii obrony zginęło na miejscu. Pięciu rannych Rosjan trafiło do szpitala - dwóch z nich zmarło w wyniku odniesionych ran.

Rosyjska interwencja wojskowa w Syrii rozpoczęła się 30 września 2015 roku - od tego dnia rosyjskie lotnictwo zaczęło wspierać działania wojsk wiernych prezydentowi Syrii Baszarowi el-Asadowi, do Syrii trafili też rosyjscy żołnierze.

W grudniu 2017 roku Władimir Putin ogłosił wycofanie znacznej części rosyjskich sił z Syrii. Do dziś jednak rosyjska armia wspiera siły rządowe walczące zarówno z dżihadystami, jak i z rebeliantami, który toczą z rządem Asada wojnę domową od 2011 roku.

Według analityków wsparcie ze strony Rosji pozwoliło Asadowi na odzyskanie inicjatywy strategicznej i odzyskanie kontroli nad połową kraju (w momencie rozpoczęcia interwencji Asad kontrolował zaledwie kilkanaście procent terytorium Syrii).

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA