fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Warszawa

Warszawa: Autobus miejski spadł z mostu Grota Roweckiego

East_News, fot. Jakub Kamiński
Na pograniczu Żoliborza i Bielan w Warszawie autobus miejski linii 186 przebił barierkę i spadł z wiaduktu trasy S8 na Wisłostradę. Jedna osoba zginęła, a 18 zostało poszkodowanych. Stan czterech rannych jest ciężki, ale ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Autobus linii 186, jadący w kierunku pętli na Szczęśliwicach na Ochocie, przebił barierki i zsunął się wzdłuż skarpy. Pojazdem podróżowało około 40 pasażerów.

Jedna osoba zginęła, 18 zostało rannych, w tym cztery poważnie. Wśród poszkodowanych jest kierowca. Wiadomo, że był trzeźwy, zostanie jednak zbadany pod kątem obecności w organizmie innych substancji. Na razie najbardziej prawdopodobną hipotezą dotyczącą przyczyn wypadku jest zasłabnięcie kierowcy - przekazał rzecznik stołecznej policji nadkomisarz Sylwester Marczak.

Ratusz uruchomił specjalną infolinię, gdzie można zasięgnąć informacji o poszkodowanych. Jej numer: 22 277 55 60.

Ratownicy przeprowadzili selekcję poszkodowanych w zależności od stopnia obrażeń. W akcji brał udział także śmigłowiec LPR i ekipy naziemne różnych służb - 26 zespołów straży pożarnej, pogotowie i policja.

Poszkodowani zostali przewiezieni do szpitali, większość trafiła do Szpitala Bielańskiego. Jak poinformował wiceminister zdrowia Waldemar Kraska, pełnomocnik rządu ds. ratownictwa medycznego, życiu żadnego uczestnika wypadku nie zagraża niebezpieczeństwo. - Pierwsza informacja o wypadku trafiła do dyspozytorni o godz. 13:15 - powiedział dodając, że pierwszy zespół ratownictwa medycznego był na miejscu po dwóch minutach. Ranne dziecko zostało śmigłowcem przetransportowane do szpitala uniwersyteckiego przy ul. Żwirki i Wigury.

Minister zdrowia Łukasz Szumowski zapewnił, że rodziny poszkodowanych będą objęte opieką psychologiczną. -  Mam nadzieję, ze sprawna, bardzo szybka akcja LPR pozwoli na to, by osoby, które są w trudnym stanie klinicznym, będą uratowane - mówił informując, że w wypadku poszkodowane zostały dwie osoby niepełnoletnie.

Na miejsce wypadku udał się wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł, który na antenie TVP Info tłumaczył, że robi to, "żeby dowiedzieć się o szczegółach" oraz upewnić się, że na miejscu wszystko "działa tak jak trzeba".

Także prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski przyjechał na miejsce wypadku. Oświadczył, że policja powoła specjalną komisję, która będzie wyjaśniać okoliczności zdarzenia.

- Zapewniamy pomoc psychologiczną dla wszystkich, którzy tego wsparcia będą potrzebowali - mówił. Zapowiedział wizytę w Szpitalu Bielańskim, by "zobaczyć jak poważna jest sytuacja, jakiej pomocy ewentualnie potrzeba ze strony miasta".

Policja zaapelowała do świadków wydarzenia, by udostępnili nagrania z samochodowych kamer, jeśli takowe posiadają. Zwróciła się także do kierowców jadących mostem Grota-Roweckiego, by mijając zjazd, przy którym doszło do wypadku, koncentrowali się na drodze, nie akcji służb, by nie doszło do kolejnego niebezpiecznego zdarzenia.

Jak informował warszawski ratusz, autobus miał rok, był wyposażony w napęd gazowy. Nie doszło do uszkodzenia butli z gazem. Trwa usuwanie wraku.

Utrudnienia na S8 mogą potrwać do późnego wieczora. W okolicy miejsca wypadku utworzyły się korki.

Komunikat MZA

Utrudnienia w kursowaniu autobusów 112, 114 132, 134, 156, 186, 326, 414, 518, 705, 735, E-9.

W związku z zablokowanym przejazdem północną jezdnią trasy S8 (Aleja Armii Krajowej na wys. Wybrzeża Gdyńskiego) w kierunku zachodnim, autobusy linii: 112, 114, 132, 134, 156, 186, 326, 414, 518, 705, 735, E-9, kierowane są na następujące trasy objazdowe:

Linie 186, 326, 705, 735 w kierunku: SZCZĘŚLIWICE, METRO MARYMONT ulicami: MODLIŃSKA – Jagiellońska – Rondo „Starzyńskiego” – Most Gdański – Słomińskiego – Rondo „Radosława” – Ks. Jerzego Popiełuszki – SŁOWACKIEGO i dalej do własnych tras.

Linia 518 w kierunku: PLAC TRZECH KRZYŻY ulicami: MODLIŃSKA – Jagiellońska – Rondo „Starzyńskiego” – Most Gdański – Słomińskiego – Międzyparkowa – BONIFRATERSKA i dalej do własnych tras.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA