fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W kancelariach

Baker McKenzie wzmacnia Praktykę Prawa Ochrony Konkurencji i Konsumentów

Adobe Stock
Marcin Trepka dołączył do kancelarii Baker McKenzie Krzyzowski i Wspólnicy sp.k. obejmując stanowisko partnera w Praktyce Prawa Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Razem z nim do kancelarii dołączy trzech członków jego zespołu: Elżbieta Buczkowska, Martyna Wurm i Łucja Olszewska.

- Bardzo się cieszę, że do naszej kancelarii dołącza Marcin wraz z zespołem. Jestem przekonany, że jego duże doświadczenie oraz proklienckie nastawienie znacząco przyczynią się do sukcesu naszej praktyki Prawa Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Mamy jeden z największych zespołów ekspertów prawa konkurencji wśród międzynarodowych kancelarii prawnych obecnych w Polsce. Są oni w stanie udzielać doskonałych porad prawnych w każdym aspekcie prawa konkurencji i ochrony konsumentów, w tym w kwestiach multijurysdykcyjnych - powiedział Tomasz Krzyżowski, partner kierujący praktyką transakcyjną w warszawskim biurze Baker McKenzie.

Marcin Trepka jest radcą prawnym, specjalizującym się w polskim i unijnym prawie ochrony konkurencji, ze szczególnym uwzględnieniem porozumień ograniczających konkurencje (kartele, porozumienia wertykalne), postępowań odszkodowawczych z tytułu naruszenia prawa konkurencji (private enforcement), nadużywania pozycji dominującej, kontroli koncentracji oraz pomocy publicznej. Marcin reprezentuje klientów przed organami ochrony konkurencji, polskimi i unijnymi sądami oraz przed Sądem Najwyższym. Przed dołączeniem do Baker McKenzie Marcin kierował zespołem ochrony konkurencji i konsumentów w warszawskim biurze kancelarii K&L Gates, które w zeszłym roku dołączyło do sieci DWF.

- Jesteśmy podekscytowani z powodu dołączenia do jednej z najlepszych na świecie praktyk prawa konkurencji. Baker McKenzie oferuje doskonałą platformę dla prawników zajmujących się prawem antymonopolowym, co stanowi istotną wartość dla klientów. Cieszymy się, że będziemy mogli wnieść swój wkład w rozwój światowej klasy praktyki ochrony konkurencji i konsumentów Baker McKenzie. W szczególności skupimy się na rozwoju obszarów związanych z postępowaniami odszkodowawczymi z tytułu naruszenia prawa konkurencji (private enforcement), niedozwolonymi porozumieniami, zagadnieniami zgodności z prawem konkurencji (compliance) oraz nadużyciem pozycji dominującej przez przedsiębiorców posiadających istotną siłę rynkową. Cieszymy się z możliwości współpracy z Mikołajem Piaskowskim, Michałem Derdakiem i Martą Banaś, dynamicznym i utalentowanym zespołem prawników  - powiedział Marcin Trepka.

Marcin jest rekomendowany przez międzynarodowe rankingi prawnicze Legal 500, Chambers Europe i "Who's Who Legal: Competition - Future Leaders 2017 - 2020" jako wiodący prawnik w obszarze konkurencji. Dodatkowo, jest on aktywny w działaniach mających na celu rozwój międzynarodowego prawa ochrony konkurencji: w ramach Międzynarodowej Izby Handlowej w Paryżu (Inetrnational Chambers of Commerce) pełni funkcje współprzewodniczącego Międzynarodowej Grupy Roboczej ds. Karteli i Leniency w Komisji Konkurencji ICC w Paryżu, a także wice-przewodniczącego Komisji Konkurencji ICC Polska. Marcin pełni również funkcję polskiego NGA (non-governmental advisor) do Międzynarodowej Sieci Konkurencji.

- Dołączenie do naszego zespołu Marcina, Elżbiety, Martyny i Łucji - doskonałych ekspertów i wspaniałych ludzi - jest doskonałą wiadomością i niezaprzeczalną szansą na dalszy rozwój naszej praktyki, zwłaszcza dzięki komplementarnym obszarom naszej specjalizacji. Witamy na pokładzie! - powiedział Mikołaj Piaskowski, counsel w Praktyce Prawa Ochrony Konkurencji i Konsumentów Baker McKenzie.

Dr Nicolas Kredel, partner w biurze Baker McKenzie w Dusseldorfie i jednocześnie lider Praktyki Prawa Ochrony Konkurencji i Konsumentów w regionie EMEA dodał: "Cieszymy się, że możemy przywitać Marcina, Elżbietę, Martynę i Łucję w naszym zespole! Naszym celem jest rozwój praktyki ochrony konkurencji w Polsce, ponieważ jest to kluczowy rynek dla wielu naszych klientów. Z niecierpliwością czekamy na współpracę z Marcinem, Mikołajem i resztą zespołu. Dzięki ich zbiorowej wiedzy i doświadczeniu, szczególnie w obszarze postępowań odszkodowawczych z tytułu naruszenia prawa konkurencji (private enforcement), nasza praktyka będzie coraz mocniejsza.

Oprócz Marcina, do Praktyki Ochrony Konkurencji i Konsumentów Baker McKenzie dołączy trzech byłych prawników DWF Poland: Elżbieta Buczkowska, Martyna Wurm i Łucja Olszewska.

Elżbieta Buczkowska łączy dogłębne doświadczenie procesowe i wiedzę z zakresu prawa konkurencji. Posiada bogate doświadczenie w doradzaniu klientom w zakresie prawa konkurencji Unii Europejskiej, pomocy publicznej, sporów antymonopolowych oraz sporów międzynarodowych. Elżbieta reprezentuje Klientów przed sądami Unii Europejskiej i organami Komisji Europejskiej. Posiada również prawie 15-letnie doświadczenie w prowadzeniu postępowań gospodarczych przed polskimi sądami. Przez ponad 17 lat pracowała w administracji rządowej. Reprezentowała Rzeczpospolitą Polską w wielu postępowaniach przed sądami Unii Europejskiej. Przez ponad 10 lat kierowała zespołem prawników rządowych odpowiedzialnych za reprezentację Skarbu Państwa oraz Rzeczypospolitej Polskiej w licznych sprawach przed sądami, trybunałami i innymi organami orzekającymi w stosunkach międzynarodowych. Elżbieta dołączy do kancelarii Baker McKenzie jako counsel 1 grudnia 2020 r.

Martyna Wurm jest radcą prawnym, specjalizującym się w zagadnieniach z zakresu polskiego i unijnego prawa konkurencji, w tym porozumień antykonkurencyjnych, nadużywaniu pozycji dominującej, kontroli fuzji i przejęć oraz postępowaniach odszkodowawczych z tytułu naruszenia prawa konkurencji (private enforcement). Specjalizuje się również w prawie konsumenckim, w tym doradzaniu podmiotom gospodarczym w zakresie przestrzegania praw konsumentów, w szczególności w zakresie procesu oferowania i sprzedaży produktów lub usług oraz wzorców umów i ogólnych warunków stosowanych w relacjach z konsumentami. Posiada również duże doświadczenie w reprezentowaniu klientów przed sądami i organami ochrony konkurencji. Ponadto aktywnie uczestniczy w pracach międzynarodowej Grupie Roboczej ds. Karteli i Leniency przy Komisji Konkurencji ICC w Paryżu. Przed dołączeniem do Baker McKenzie jako senior associate, Martyna pracowała w warszawskich biurach K&L Gates i DWF Poland.

Łucja Olszewska wspiera praktykę w różnych aspektach polskiego i unijnego prawa konkurencji, w szczególności w kwestiach dotyczących porozumień antykonkurencyjnych, nadużywania pozycji dominującej oraz szeroko rozumianego compliance, a także w postępowaniach odszkodowawczych z tytułu naruszenia prawa konkurencji (private enforcement) oraz zgłoszeniach koncentracji do orgnaów antymonopolowych. Łucja obecnie studiuje prawo na Uniwersytecie Warszawskim.

Licząca ponad 300 prawników pracujących w 60 biurach w 43 krajach na świecie, globalna Praktyka Ochrony Konkurencji i Konsumentów Baker McKenzie jest znana ze swojej pracy w obszarach multijurysdykcyjnej kontroli koncentracji, globalnych karteli, zapewniania zgodności przedsiębiorstw z prawem konkurencji (compliance) oraz postępowań spornych z zakresu ochrony konkurencji. Wielokrotnie nagradzany zespół jest zaliczany przez Chambers & Partners do najlepszych globalnych praktyk ochrony konkurencji, a także jest uznawany od 10 lat za Global Elite competition practice przez Global Competition Review.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA