fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W kancelariach

Kancelaria SK&S doradzała meksykańskiej grupie kapitałowej Finaccess Capital

123RF
Prawnicy z kancelarii Sołtysiński Kawecki & Szlęzak doradzali meksykańskiej grupie kapitałowej Finaccess Capital w transakcji przejęcia kontroli nad AmRest Holdings SE („AmRest"), spółką europejską notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

AmRest jest największą niezależną firmą prowadzącą sieci restauracji w Europie Środkowo-Wschodniej. Od 1993 roku Spółka rozwija portfolio marek, liderów w swoich kategoriach, takich jak KFC, Pizza Hut, Burger King i Starbucks w oparciu o franczyzę i współpracę typu joint venture.

Rynkowa wartość transakcji wyniosła ponad 1,5 miliarda zł.

W ramach publicznego wezwania do zapisywania się na sprzedaż do 66% akcji w AmRest, Finaccess Capital nabyło ponad 6 milionów akcji i tym samym (wraz z pakietem mniejszościowym dotychczas kontrolowanym przez Finaccess) przekroczyło próg 60% akcji w AmRest, stając się akcjonariuszem dominującym.

SK&S doradzał klientowi we wszystkich elementach transakcji, w tym w zakresie obowiązków regulacyjnych, uzyskiwania zgód organów antymonopolowych oraz w kwestiach związanych z finansowaniem transakcji i finansowym zabezpieczeniem rozliczenia wezwania. Transakcja wymagała ścisłej współpracy z kancelariami zagranicznym doradzającymi Finaccess Capital, w szczególności w zakresie prawidłowego wykonywania obowiązków związanych z nabywaniem znacznych pakietów akcji spółki publicznej oraz kwestii antymonopolowych.

Finaccess w ramach transakcji wspomagany był przez zespół prawników SK&S kierowany przez dr Marcina Olechowskiego, partnera odpowiedzialnego za praktykę prawa finansowego i bankowego kancelarii, w składzie: Justyna Młodzianowska (of counsel), Witold Kurek (senior counsel) i Andrzej Motyka. Za kwestie antymonopolowe odpowiadali mec. Krzysztof Kanton, partner odpowiedzialny za praktykę prawa konkurencji oraz Jarosław Łukawski, senior counsel w dziale prawa konkurencji.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA