fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Urzędnicy

Co najmniej 2,5 tys. urzędników administracji rządowej straci pracę

Budynek Kancelarii Prezesa Rady Ministrów
Fotorzepa/ Marta Bogacz
Od 2,5 do ok. 9 tys. urzędników administracji rządowej ma stracić pracę - donosi nieoficjalnie RMF.

W ubiegłym tygodniu Rada Ministrów rozpoczęła prace nad przepisami o cięciu zatrudnienia w administracji. Rząd zobowiązał Michała Dworczyka, szefa Kancelarii Premiera, do uzgodnienia z właściwymi członkami Rady Ministrów rozwiązań zmniejszających zatrudnienie w Kancelarii Premiera oraz w poszczególnych ministerstwach.

Cięcia mają dotyczyć także m.in. urzędów obsługujących organy administracji rządowej w województwie, jednostek podległych i nadzorowanych przez premiera, poszczególnych ministrów i wojewodów, a także np. ZUS, KRUS czy NFZ.

- (...) przerost zatrudnienia w całej administracji rządowej jest oceniany na minimum 4 proc. - i właśnie zwolnienia minimalnie na tym poziomie zakłada plan. (...) redukcja może sięgnąć nawet 15 proc. - czytamy na RMF FM.

Minister Rozwoju Jadwiga Emilewicz podkreślała w środę, że zwolnienia mają poprawić efektywność działania urzędów. - Robimy to z ogromną ostrożnością i z realną oceną tego ile osób jest potrzebnych żeby urzędy pracowały sprawnie - mówiła w programie "Sedno Sprawy" Radia Plus. Podkreśliła, że redukcja dotknie osoby w wieku emerytalnym, czyli zabezpieczone finansowo. Dodała, że będzie to dla nich mniej dotkliwe.

Źródło: RMF FM, rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA