fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Uchodźcy

Eksmitują Niemkę, by zrobić miejsce uchodźcom

AFP
51-letnia niemiecka pielęgniarka Bettina Halbey otrzymała list, w którym lokalne władze informują ją, że do maja 2016 roku będzie musiała opuścić zamieszkiwane przez nią mieszkanie komunalne. Powód? Ma być ono przydzielone uchodźcom.

Halbey mieszkała w mieszkaniu komunalnym w Nieheim przez 16 lat. - Byłam wstrząśnięta - przyznaje w rozmowie z "Die Welt". - Nie umiem opisać tego, jak potraktowało mnie miasto. To było jak kopnięcie w twarz - dodaje.

Tymczasem władze miasta wyjaśniają, że ich działania mają na celu rozwiązanie problemu z gwałtownym napływem uchodźców do Niemiec. - Budowa jednostki mieszkalnej dla 30 uchodźców w Nieheim kosztowałoby 30 tys. euro. Znalezione przez nas rozwiązanie nie będzie kosztować nic - wyjaśnia Rainer Vidal, burmistrz Nieheim, który chce przeznaczyć cały blok, w którym mieszka dziś 51-letnia pielęgniarka, dla uchodźców. Burmistrz dodaje, że ośrodki dla uchodźców w Nieheim są już przepełnione.

O sprawie Niemki stało się głośno, kiedy opisała ją na Facebooku. Jej wpis był przekazywany dalej ponad 200 tys. razy.

Na razie nie wiadomo, czy władze miasta mogą - w majestacie prawa - eksmitować pielęgniarkę. Niemieckie prawo chroni bowiem prywatnych najemców i dopuszcza eksmisję jedynie w wypadku, gdy nie wywiązują się oni ze swoich zobowiązań.

Źródło: Daily Mail
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA