fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Uchodźcy

Norwegia: Były minister oskarżony o wykorzystywanie seksualne osób ubiegających się o azyl

AFP
Były minister w rządzie Norwegii został w środę oskarżony o nadużycia seksualne wobec trzech osób ubiegających się o azyl. Do przestępstw dochodziło w ciągu kilku lat - poinformowała prokuratura.

72-letni Svein Ludvigsen został oskarżony o wykorzystanie swojej pozycji regionalnego gubernatora oraz o wykorzystanie sytuacji osób ubiegających się o azyl i nadużycia seksualne wobec nich.

- Władze prokuratury oskarżyły byłego polityka o wykorzystywanie seksualne trzech osób - powiedział na konferencji prasowej prokurator Tor Borge Nordmo.

Wszystkie trzy osoby są dorosłe, ale znacznie młodsze od Ludvigsena. Jedna z ofiar cierpi na łagodną niepełnosprawność intelektualną.

Do przestępstw dochodziło w domu ministra, jego wiejskiej rezydencji, hotelach, a nawet w biurze gubernatora w Tromso w północnej Norwegii, w latach 2011-2017.

Zanim został regionalnym gubernatorem, konserwatywny polityk zajmował kilka wysokich stanowisk, w tym stanowisko ministra rybołówstwa w latach 2001-2005.

Ludvigsen, który został aresztowany na początku 2018 roku i zwolniony z aresztu po pięciu tygodniach, zaprzeczył zarzutom.

Źródło: rp.pl/ AFP
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA