fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Usługi adwokackie w polisie od ubezpieczyciela

Z polisy można skorzystać w razie sporu o wypłatę odszkodowania.
shutterstock
Podczas zakupów w supermarkecie pan Marek poślizgnął się na mokrej podłodze, upadł i złamał nogę. Właściciel sklepu nie poczuwał się do odpowiedzialności za tę sytuację.

Pan Marek nie wiedział, czy ma szansę na wygraną w sądzie. Przydało mu się ubezpieczenie ochrony prawnej. Dzięki niemu otrzymał poradę, a następnie prawnik opłacony przez ubezpieczyciela reprezentował go w sporze z supermarketem.

Dla wielu osób barierą w korzystaniu z usług prawniczych są wysokie koszty. Gdy ktoś decyduje się na wynajęcie prawnika, to często dopiero na etapie rozprawy w sądzie, chociaż pomoc prawna na samym początku sprawy mogłaby niekiedy rozwiązać problem bez drogi sądowej. Za relatywnie niewysoką składkę miesięczną można wykupić ubezpieczenie ochrony prawnej, które zapewnia pomoc w takich sytuacjach.

Koszt spotkania z adwokatem

Jak mówi Hanna Misiak, ekspert Concordii Ubezpieczenia, całoroczna ochrona ubezpieczeniowa, zapewniająca ochronę prawną oraz poradę prawną, z reguły nie przekracza przeciętnej ceny jednego spotkania z adwokatem lub radcą prawnym. Na przykład w D.A.S. Towarzystwie Ubezpieczeń Ochrony Prawnej najniższa miesi...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA