fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Ubezpieczenia

#RZECZoBIZNESIE: Roman Pałac: Dron PZU przypilnuje firmę

tv.rp.pl
Wprowadzamy usługę wykorzystania dronów do zabezpieczenia obiektów przez zagrożeniami zewnętrznymi – mówi Roman Pałac, członek zarządu PZU Życie, gość programu Marcina Piaseckiego.

<iframe src="https://get.x-link.pl/2ee3336a-453b-d23c-d36d-c0e9d9b8d662,089859aa-8d54-aeb6-a0f2-b0103c1109d8,embed.html" width="650" height="365" frameborder="0" webkitallowfullscreen="" mozallowfullscreen="" allowfullscreen=""></iframe>

Gość przyznał, że gdyby pion korporacyjny w PZU działał jako samodzielna firma, byłby czwartą największą firmą ubezpieczeniową w Polsce.

- Pion korporacyjny to nasza perełka. Mieliśmy bardzo dobry wzrost w zeszłym roku - mówił Pałac.

Tłumaczył, że wzrosty były spowodowane dwoma elementami. - Udało nam się zakończyć wojnę cenową na rynku komunikacyjnym i odrobić straty. Drugi element to konsekwentne pozyskiwanie klientów do ubezpieczeń majątku – wyjaśnił.

Pałac wyjaśnił, co oznaczają innowacje w branży ubezpieczeniowej.

- W segmencie korporacyjnym to jest rozwój usług – mówił. - Stawiamy na dostarczenie kompleksowego rozwiązania zarządzania ryzykiem. Głównym wehikułem, który nam do tego służy jest PZU Lab – dodał.

Podał przykład szkolenia w wirtualnej rzeczywistości osób zarządzających bezpieczeństwem fabryk. - Można wyszkolić wiele osób z kryzysowych sytuacji, nie wywołując tych sytuacji - mówił Pałac.

- Druga ciekawa usługa, którą teraz wprowadzamy, to będzie wykorzystanie dronów do zabezpieczenia obiektów przez zagrożeniami zewnętrznymi. To jest drugi pakiet usług, który tworzymy obok naszych standardowych produktów ubezpieczeniowych – dodał.

PZU Cyber

- W pierwszej połowie roku będziemy gotowi z produktem. Rynek jest na razie mały, ale zagrożenia cyber rosną – ocenił gość.

Wyjaśnił, że to ubezpieczenie po pierwsze będzie zabezpieczało systemy informatyczne firmy.

- Natomiast dużo ciekawsze jest zabezpieczenie infrastruktury produkcyjnej, przemysłowej. Na razie te ryzyka są słabo rozpoznane, ale było kilka przypadków na świecie, że przez atak hakerski duży zakład przemysłowy tracił możliwość pracy – wyjaśnił.

Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych

- Jesteśmy zaskoczeni własnym sukcesem – przyznał Pałac. - Ideą TUW była długoterminowa praca z klientem. To nie jest klasyczny model, gdzie klienci często po roku zmieniają ubezpieczyciela. To jest związanie firmy z nami i nas z firmami na wiele lat. Mamy w gronie członków większość firm przemysłowych, energetycznych w Polsce – tłumaczył.

Zaznaczył, że z jednej strony te firmy dostają klasyczne ubezpieczenie, z drugiej cały pakiet usług. - M.in. PZU Lab, który pracuje z tymi klientami, żeby w dłuższym okresie zmniejszyć koszty ubezpieczeń – mówił gość.

Podkreślił, że TUW korzysta z zaplecza reasekuracyjnego Grupy PZU, która zabezpiecza możliwości finansowe tego towarzystwa. - Jednocześnie pracujemy z wieloma partnerami globalnie, którzy pomagają nam zarządzać ryzykiem, więc je mocno rozpraszamy – mówił.

Współpracujemy nie tylko ze spółkami skarbu państwa, ale również z prywatnymi przedsiębiorstwami. To są też szpitale i gminy. Jest to cały obszar podmiotów, które potrzebują nie tylko programu ubezpieczeniowego, ale też wsparcia usługowego – podsumował.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA