fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Terroryzm

Duński minister sprawiedliwości: Lepiej by było, gdyby bojownicy zginęli w bitwie

AFP
Dania skazała 13 osób za podróż do Syrii w celu wzięcia udziału w konflikcie zbrojnym. Minister sprawiedliwości Soren Pape Poulsen poinformował, że dziewięć osób zostało skazanych na deportację.

Minister sprawiedliwości Danii potwierdził informacje o obywatelach, którzy wyjechali do Syrii, by wspomagać bojowników tzw. Państwa Islamskiego. 

Politycy opozycji wnioskowali o spotkanie z ministrem sprawiedliwości i szefem MSZ Danii. Na spotkaniu chcieli się dowiedzieć, jakie prawo daje możliwości wobec takich osób oraz jak Dania chce rozwiązać tę kwestię z partnerami zagranicznymi.

Poulsen powiedział, że kwestia ta jest złożona. Będzie wymagała kilku rund międzynarodowej dyskusji między Danią a jej sojusznikami.

Podkreślił, że Dania nie może odmówić ponownego wjazdu do kraju  obywatelom, nawet jeśli uczestniczyli oni w konfliktach za granicą.

- Zagrożenie związane z powrotem zagranicznych bojowników jest poważne. to oczywiste - powiedział minister. - Lepiej byłoby, gdyby zginęli w bitwie, ale niestety nie wszyscy z nich zginęli - dodał.

Zdaniem służb od 2012 roku do Iraku i Syrii wyjechało 150 Duńczyków. Na miejscu wzięli udział w trwającym konflikcie. Zdaniem ministra sprawiedliwości liczba osób, która wyjechała, może być większa.

Źródło: The Local
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA