fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Terroryzm

Szkoły w Los Angeles zamknięte. Możliwy zamach

123RF
Wszystkie szkoły w Los Angeles zostały zamknięte, a uczniowie odesłani do domów. Władze obawiają się zagrożenia zamachem bombowym

Do jednej z placówek, drogą elektroniczną, miało trafić ostrzeżenie o podłożonym ładunku wybuchowym. Władze postanowiły zamknąć wszystkie szkoły do czasu przeszukania budynków przed funkcjonariuszy policji. 

Do szkóły w Los Angeles uczęszcza około 640 tysięcy dzieci. Jest to drugi co do wielkości okręg szkolny w Stanach Zjednoczonych.

Na początku grudnia, w San Bernardino, na przedmieściach Los Angeles, doszło ataku terrorystycznego, w którym zginęło 14 osób. Była to najbardziej krwawa strzelanina w USA od trzech lat. Sprawcy to 28-letni Syed Farook, obywatel amerykański urodzony w USA w rodzinie pakistańskich imigrantów, i jego żona, 27-letnia Tashfeen Malik, która mieszkała w USA legalnie. Do USA przyjechali razem w lipcu 2014 roku (Malik jako narzeczona Farooka) z podróży, która obejmowała Pakistan. Pobrali się już w USA. Nie byli wcześniej notowani przez policję. Para miała półroczną córkę.

Źródło: New York Times
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA