US Open: Pięć setów - i Hurkacz odpada

Hubert Hurkacz, niedawny zwycięzca turnieju w Winston-Salem, odpadł w I rundzie wielkoszlemowego US Open przegrywając z Francuzem Jeremym Chardym w pięciosetowym pojedynku 6:3, 3:6, 7:6(6), 1:6, 4:6 - czytamy w Onecie.

Aktualizacja: 27.08.2019 04:31 Publikacja: 27.08.2019 04:22

Dla Hurkacza był to pierwszy pięciosetowy pojedynek w karierze - zauważa Onet.

Hurkacz zaczął spotkanie dobrze - wprawdzie Chardy zaczął od przełamania, ale potem grę kontrolował już Polak, który w pierwszym secie wygrał 6:3. W drugim secie Polak przegrał w takim samym stosunku.

Trzeci set - to zacięta walka i tie-break, po którym wynik brzmiał - 2-1 dla Hurkacza.

Ale już w czwartym secie Hurkacz miał niewiele do powiedzenia i przegrał gładko 1:6.

W piątym secie Chardy imponował skutecznością. Ostatecznie set ten zakończył się porażką Hurkacza 4:6 - i po trzech godzinach i trzynastu minutach walki Polak odpadł z US Open.

Hurkacz wystąpi jeszcze na kortach w Nowym Jorku w deblu - jego partnerem będzie Vasek Pospisil.

2 / 3
Zendaya w „Challengers”. Być jak Iga Świątek i Coco Gauff
Iga Świątek wygrywa pierwszy mecz w Madrycie. Niespodziewane kłopoty w końcówce
Iga Świątek czeka na pierwszy sukces w Hiszpanii. Liderka rankingu zaczyna dziś turniej w Madrycie
Magda Linette zagra z Aryną Sabalenką. Bolesna porażka Magdaleny Fręch w Madrycie