fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Pod Gdańskiem zaginęła kangurzyca z młodym

Zaginiona kangurzyca wraz z młodym z Kielna. Właściciel czeka na sygnały o zwierzęciu.
www.facebook.pl
Trwają poszukiwania trzyletniej kangurzycy, która wczoraj zaginęła pod Gdańskiem. Dobę trwały poszukiwania, ale udało się ją odnaleźć całą i zdrową.

- Wystraszyła się psa i uciekła –mówi nam właściciel zwierzęcia. Trzyletnia kangurzyca z młodym w torbie uciekła wczoraj wieczorem w miejscowości Kielno w gminie Szemud, w powiecie wejherowskim.

"Kangurzyca bardzo szybko się przemieszcza więc prosimy o pilny kontakt. Prosimy nie straszyć zwierzaka!" – apeluje w sieci właściciel kangurzycy, w poście o zaginięciu zwierzęcia.

Za pomoc w jego odnalezieniu wyznaczył nagrodę.

To kolejny podobny przypadek w tym roku. Na początku maja w Czarnieckiej Górze w województwie świętokrzyskim zaginął kangur.

Egzotyczne zwierzę zauważył jeden z kierowców, który przejeżdżał drogą krajową nr 42 w okolicach Końskich.

Kierowca zaciekawiony rzadkim widokiem zadzwonił na policję. Chwilę później funkcjonariusze odebrali kolejny telefon, tym razem od właściciela kangura, który zgłosił jego zaginięcie.

Policjanci pojechali w okolicę Czarnieckiej Góry, gdzie właściciel widział zwierzę po raz ostatni. Funkcjonariusze przeszukali teren, ale kangura nie udało się odnaleźć.

W jego poszukiwania włączyli się także lokalni mieszkańcy, a informacja o zaginięciu była  udostępniana na portalach społecznościowych.

Ten kangur szary do Polski trafił z Australii. Zwierzak był niegroźny i bardzo płochliwy. Kilka dni później w okolicach miejscowości Kozia Wola przy drodze znaleziono martwego kangura. Został potrącony przez samochód.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA