Reklama

Polacy zaczęli świętować rocznicę 4 czerwca

4 czerwca mija 30. rocznica pierwszych częściowo wolnych wyborów. W kraju odbędą się z tej okazji liczne imprezy.

Aktualizacja: 02.06.2019 20:58 Publikacja: 02.06.2019 19:22

Obchody rocznicy 4 czerwca 1989 r. w wielu miastach już trwają

Obchody rocznicy 4 czerwca 1989 r. w wielu miastach już trwają

Foto: PAP, Adam Warżawa

Obok skromnych uroczystości państwowych będą liczne imprezy przygotowane z tej okazji przez samorządy. W niektórych miastach świętowanie zaczęto już w sobotę.

We wtorek 4 czerwca o godz. 11.30 odbędzie się uroczyste 80. posiedzenie Senatu, w którym weźmie udział prezydent RP Andrzej Duda. Podczas uroczystości zaplanowano wystąpienie głowy państwa. W samo południe w wielu miastach w Polsce odbędzie się wspólne śpiewanie hymnu narodowego. W Krakowie „Mazurek Dąbrowskiego" będzie śpiewany na wieży mariackiej tuż po hejnale, w Gdańsku przy budynku Europejskiego Centrum Solidarności, a w Warszawie w ogrodzie Saskim.

Pozostało jeszcze 86% artykułu

Tylko 19 zł miesięcznie przez cały rok.

Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Treści, którym możesz zaufać.

Reklama
Policja
Nietykalna sierżant „Doris”. Drugie życie tajnej policjantki
Społeczeństwo
Prywatne bankructwo menadżera państwowej spółki
Społeczeństwo
Najpierw upały, a później przymrozki. Najnowsza prognoza IMGW na przełom lata i jesieni
Społeczeństwo
Znana lekarka przeprowadza sterylizacje kobiet. Czy jest to nielegalne?
Społeczeństwo
W czwartek Warszawa zadecyduje w sprawie nocnej prohibicji. Jak zagłosują radni?
Reklama
Reklama