fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Wielka Brytania: Koty zaczną służyć w policji?

123RF
Policja w Durham rozważa wcielenie do służby kotów, po tym jak szef lokalnej policji, Mike Barton, otrzymał list od 5-latki, która pytała, dlaczego w policji służą psy, a nie ma w niej miejsca dla kotów.

Autorką listu do Bartona była 5-letnia Eliza Adamson-Hooper. Dziewczynka pytała dlaczego policja nie korzysta z usług kotów.

Jej matka, Cheryl Adamson, wyjaśniła w rozmowie z "The Guardian", że jej córka zadaje mnóstwo pytań, na które ona i jej mąż nie zawsze znajdują odpowiedzi. Dlatego przy pytaniu o koty w policji zasugerowali jej napisanie listu do komendanta.

Dziewczynka doczekała się odpowiedzi od Mike'a Bartona. Szef lokalnej policji podziękował jej za zawartą w liście sugestię i poinformował, że skieruje ją do swoich przełożonych. Do listu dołączył wykonany przez siebie rysunek przedstawiający jego kota.

Inspektor Richie Allen odpowiedzialny za wykorzystanie psów w brytyjskiej policji potwierdził, że formacja ta rozważa wcielenie do służby kotów, choć na razie nie sprecyzowano jakie zadania zostałyby im powierzone.

- Mogę potwierdzić, że policja szuka pierwszego kota, który mógłby wstąpić w jej szeregi. Obowiązki kotów w policji nie zostały jeszcze określone - w najgorszym wypadku zostaną one naszymi maskotkami - powiedział.

"The Guardian" przypomina, że w Japonii kot o imieniu "Lemon" został honorowym funkcjonariuszem policji w Kyoto.

Źródło: The Guardian
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA