fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Autokar stanął w płomieniach. Kierowca uratował 25 dzieci

Twitter/Vigili del Fuoco
Kierowca szybko ewakuował 25 dzieci z autobusu na krótko przed tym, jak maszyna stanęła w płomieniach w pobliżu miasta Lecco we włoskiej prowincji Sondrio.

Kierowca prowadził autokar w tunelu na trasie S36 we wtorek rano, gdy nagle dostrzegł, że coś nie jest w porządku. Postanowił natychmiast wydostać wszystkich pasażerów z pojazdu, zanim doszło do eksplozji i pożar całkowicie pochłonął autokar.

- Kiedy zrozumiałem, co się stało, nie zawahałem się ochronić pasażerów, wysadzając ich z autobusu i organizując transport w bezpieczne miejsce - powiedział kierowca Mauro Mascetti gazecie TGCom 24.

Po tym jak dzieci były już bezpieczne, Mascetti próbował ugasić pożar, ale nie dał rady. - Priorytetem było uratowanie życia dzieci - dodał.

Na miejsce przybyło pięć zespołów straży pożarnej. Ratownicy poinformowali, że żaden pasażer autokaru nie doznał obrażeń. Siedmioro z 25 dzieci zostało zabranych do szpitala na badania.

Autobus, który należał do Czerwonego Krzyża z Como, był serwisowany w czerwcu, poinformował właściciel pojazdu. Uważa się, że autobus zapalił się po wybuchu opony.

Źródło: The Local
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA