fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Debata: 30-lecie samorządu terytorialnego. Jaka przyszłość czeka polskie samorządy

materiały prasowe
Bilans 30-lecia samorządów: efekty i niewykorzystane szanse, a także spojrzenie w przyszłość i wyzwania jakie przyjdą wraz z nią – o tym rozmawiają uczestnicy debaty „Rzeczpospolitej”.

W debacie biorą udział przedstawiciele polskich samorządów: Jan Olbrycht, poseł do Parlamentu Europejskiego, Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni, Marta Majewska, burmistrz Miasta Hrubieszowa, Jacek Sutryk prezydent Wrocławia, Zygmunt Frankiewicz, senator, prezes Związku Miast Polskich, Andrzej Porawski dyrektor Biura Związku Miast Polskich oraz Stanisław Jastrzębski, wiceprzewodniczący ZGW RP, wójt gminy Długosiodło.

Uczestnicy debaty wraz z prowadzącym Michałem Szułdrzyńskim, zastępcą reaktora naczelnego „Rzeczpospolitej” podsumowują 30 lat działalności samorządów i porozmawiają o osiągnięciach polskiej samorządności terytorialnej.

Debata jest także okazją do tego, by zastanowić się nad powodami niewykorzystanych przez samorządy szans. Z jakimi ograniczeniami rozwoju borykają się samorządy w Polsce? Jakie wnioski można wyciągnąć z niezrealizowanych alternatywnych modeli rozwoju samorządu terytorialnego? Na wszystkie te pytania prelegenci odpowiedzą na podstawie własnych doświadczeń z codziennej pracy.

Ważnym elementem dyskusji będzie próba spojrzenia w przyszłość, po to by zastanowić się co czeka polskie samorządy i jakich zmian potrzebują.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA