fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Kentucky: Odmówił drukowania koszulek dla gejów. Sprawa oddalona

AFP
Sąd Najwyższy w Kentucky stanął po stronie właściciela drukarni, który odmówił wykonania koszulek dla organizacji LGBT. Mężczyzna twierdził, że było to sprzeczne z jego przekonaniami religijnymi.

Sąd Najwyższy oddalił powództwo po tym, jak dwa sądy niższej instancji również orzekły na korzyść drukarni Lexington Hands-On Originals. 

Firma odmówiła realizacji zamówienia na Paradę Równości od jednej z organizacji. Na froncie koszulki miał pojawić się napis "Lexington Pride Festival".

Sąd orzekł, że przepisy dotyczące praw gejów obowiązujące w mieście zostały stworzone tak, aby chronić osoby fizyczne.

- Chociaż wynik ten jest niewątpliwie rozczarowujący dla wielu zainteresowanych tą sprawą i jej potencjalnym wynikiem, fakt, że niewłaściwa strona złożyła skargę sprawia, że analiza możliwej dyskryminacji jest prawie niemożliwa do przeprowadzenia - wyjaśnili sędziowie.

Właściciel firmy po sierpniowej rozprawie przed Sądem Najwyższym tłumaczył, że wydrukowanie takich koszulek było sprzeczne z jego sumieniem.

Komisja Praw Człowieka w Lexington nakazała Bleaine'owi Adamsonowi w 2012 r. wydrukować koszulki i wziąć udział w szkoleniu dotyczącym różnorodności. Adamson odwołał się od tej decyzji. 

Źródło: New York Times
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA