fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Studenci z Izraela pobici w Warszawie

Fotorzepa, Łukasz Solski
Kilku studentów z Izraela zostało brutalnie pobitych w Warszawie w sobotę we wczesnych godzinach porannych. Napastnikami miała być grupa młodych osób pochodzenia arabskiego.

Po ataku dwóch studentów wymagało opieki lekarskiej. O szczegółach zdarzenia poinformował na Facebooku brat jednego z poszkodowanych. Izraelskie MSZ potwierdziło, że wie o zdarzeniu, a sprawie przygląda się konsul w Warszawie.

Do ataku doszło około godziny 4 w nocy, gdy studenci opuszczali jeden z warszawskich nocnych klubów. Napastnikami były osoby, które posługiwały się językiem arabskim.

Napastnicy najpierw zapytali członków grupy, czy są Izraelczykami. Kiedy odpowiedzieli twierdząco, zostali zaatakowani. W ich stronę padły również słowa "pie*** Izrael".

Zdaniem jednego z poszkodowanych napastnicy mieli ze sobą kastet. Po jednym z uderzeń student padł na ziemię nieprzytomny.

Do sprawy odniósł się ambasador RP w Izraelu Marek Magierowski. Napisał na Twitterze, że był to podły akt barbarzyństwa i nie ma dla niego usprawiedliwienia. "Wierzę, że wkrótce sprawcy zostaną zatrzymani. Życzę Yotamowi i innym szybkiego powrotu do zdrowia" - dodał.

Źródło: The Jerusalem Post
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA