fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Szczecin: Dzieci odkryły w parku trumny

W nocy miejsca odkrycia trumien pilnowali policjanci
stock.adobe.com
Pod bawiącymi się dziećmi w parku w szczecińskim Dąbiu zapadła się ziemia. Po poszerzeniu otworu chłopcy odkryli pod powierzchnią trumny.

- W piątek dzieci bawiące się w parku przy ul. Puckiej w Szczecin-Dąbiu natrafiły na grobowiec - powiedział w TVN24 Andrzej Kus, rzecznik miasta do spraw komunalnych i ochrony środowiska. Jak dodał, po zapadnięciu się ziemi pod powierzchnią odnaleziono pustą przestrzeń, a w niej dwie "bardzo stare, bardzo dobrze zachowane" trumny.

Teren zabezpieczała straż miejska, w nocy policja, a od rana w sobotę znów straż miejska. Kus tłumaczył, że służby zostały poproszone o pomoc w zabezpieczeniu miejsca, ponieważ odkrycie budzi bardzo duże zainteresowanie mieszkańców.

- My jako Zakład Usług Komunalnych chcemy ten teren zabezpieczyć. Szukamy materiału, żeby do poniedziałku przykryć dziurę, która znajduje się w ziemi, żeby odciążyć strażników miejskich i policję - mówił Kus.

Rzecznik dodał, że zdecydowana większość parków w Szczecinie była kiedyś cmentarzami. Tak też było ze Skwerem Świetlińskiego, czyli parkiem, w którym dzieci natrafiły na grobowiec. Ekumeniczny cmentarz znajdował się w tym miejscu do lat 30. ubiegłego wieku. W latach 70. teren zamieniono w park. Nie wszystkie groby zostały usunięte.

Źródło: TVN24 Szczecin
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA