fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Blackout w Indonezji. Miliony ludzi bez prądu

AFP
Dziesiątki milionów ludzi w Indonezji odczuło przerwy w dostawach energii elektrycznej. Państwowe przedsiębiorstwo energetyczne poinformowało o problemach w kilku elektrowniach.

Z powodu awarii w stolicy Dżakarcie, gdzie mieszka 30 milionów ludzi, zapanowały ciemności. Władze były zmuszone do tymczasowego zamknięcie nowego systemu transportu.

Pociągi podmiejskie stanęły w miejscach, a ze składów bezpiecznie ewakuowano pasażerów. Władze poinformowały, że nie ma zagrożenia dla szpitali w stolicy oraz międzynarodowego lotniska. Miejsca te posiadają rezerwowe agregaty prądotwórcze.

Gubernator miasta Anies Baswedan zapewnił krewnych chorych osób, że wszystkie szpitale w Dżakarcie działają bez zmian. Do czasu opanowania problemu zaapelował do mieszkańców miasta, by ograniczyli swoje podróże i oszczędzali wodę.

Pierwsze przerwy w dostawie prądu wystąpiły dziś koło południa czasu lokalnego. Zapewniano, że awaria jeszcze dziś zostanie usunięta i należy spodziewać się problemów z zasięgiem sieci komórkowych. Wyłączone są również bankomaty. Mieszkańcy zgłaszają, że niektóre budynki mieszkalne pogrążyły się w ciemnościach.

- Przerwa w dostawie prądu trwa już od kilku godzin i w moim mieszkaniu jest bardzo gorąco, ponieważ klimatyzator jest wyłączony - powiedziała mieszkanka Dżakarty Maya Larasati.

Z powodu awarii nie działa również miejska sygnalizacja świetlna, co doprowadziło do większych niż zazwyczaj korków.

Źródło: AFP
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA