fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Kolekcja bielizny od Kim Kardashian. Oburzenie Japończyków

AFP
Kim Kardashian West została oskarżona o przywłaszczenie dóbr kultury po wprowadzeniu na rynek marki bielizny modelującej sylwetkę o nazwie "Kimono".

Kim Kardashian West w mediach społecznościowych zaprezentowała swoją nową markę bielizny modelującej sylwetkę. "Wreszcie mogę podzielić się z wami tym projektem, który rozwijam od zeszłego roku" - napisała na Twitterze.

Kolekcja obejmuje m.in. bezszwowe biustonosze i bieliznę z wysokim stanem. Oburzenie internautów wywołała nazwa nowej marki. Kardashian West zastrzegła znak towarowy "Kimono". 

Dodatkowo w ubiegłym roku zastrzegła także "Kimono Body", "Kimono Intimates" i "Kimono World". 

Reakcja była daleka od pozytywnej. Wiele osób wyrażało swoje niezadowolenie za pomocą hashtagu #KimOhNo.

- Nie byłem zbytnio zadowolony z tego, że firmy używają słowa kimono do wprowadzania na rynek ubrań plażowych, ale Kim Kardashian wkroczyła na zupełnie nowy poziom - powiedział w rozmowie z CNN Yuka Ohishi z San Francisco. 

- Kimono jest ważną częścią naszej kultury. Moja rodzina nosiła je przy okazji najważniejszych wydarzeń. Są przekazywane z pokolenia na pokolenie. Dla niektórych Japończyków jest to część ich codziennego stroju - komentuje Yasuno Yoshizawa.

Źródło: CNN
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA