fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Japoński miliarder rozdaje na Twitterze pieniądze

Twitter
Japoński miliarder Yusaku Maezawa pobił rekord w kategorii najpopularniejszego wpisu na Twitterze. Jego wpis udostępniono ponad 5,5 miliona razy, gdyż nagradzał użytkowników, którzy podali jego wiadomość dalej.

Jak informuje „The Independent”, japoński miliarder, który ma być pierwszym turystą na pokładzie kosmicznego pojazdu Elona Muska, pobił rekord udostępnień wpisu na Twitterze.

 

Yusaku Maezawa napisał 5 stycznia, że jego sklep internetowy Zozotown zanotował dobre wyniki finansowe podczas wyprzedaży, w związku z czym postanowił podzielić się pieniędzmi. Obiecał, że spośród użytkowników, którzy udostępnią jego post, wybierze 100 osób, którzy otrzymają po milion jenów (około 34 tys. złotych).

Ostatecznie wpis Japończyka udostępniono 5,5 miliona razy. Oznacza to, że pobił on dotychczasowego rekordzistę, nastolatka Cartera Wilkersona, który miał 3,5 miliona udostępnień .

Konto japońskiego miliardera na twitterze, przed dodaniem wpisu obserwowało 500 tys. użytkowników. Teraz jego ich dziesięć razy więcej.

 

 

Źródło: The Independent
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA