fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Warszawa: Siedziba GDDKiA została ostrzelana czy elewacja sama pękła?

Google StreetView
Szklana elewacja siedziby Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Warszawie została uszkodzona, jak twierdzą urzędnicy, przez czyjeś celowe zachowanie. - Nie wiemy, czy to były strzały z wiatrówki lub karabinka, ale szyby zostały zniszczone - powiedział Jan Krynicki, rzecznik GDDKiA.

O zdarzeniu, do którego miało dojść we wtorek nad ranem, poinformował TVN Warszawa. - Jeden z pracowników przyszedł wcześnie do biura, przed godziną 7.00 - mówił w rozmowie ze stacją Jan Krynicki, rzecznik Dyrekcji. Wyjaśniał, że pracownik usłyszał dźwięk tłuczonego szkła i zauważył uszkodzoną szybę.

- Nie wiemy, czy to były strzały z wiatrówki lub karabinka, ale szyby zostały zniszczone. Uszkodzenia ewidentnie wskazywały, że było to celowe - podkreślił Krynicki w rozmowie z TVN Warszawa.

Sprawą zajmuje się policja. - Przyjęliśmy zawiadomienie o uszkodzeniu czterech paneli szklanych, stanowiących elewację budynku. Uległy one pęknięciu - powiedziała Marta Sulowska z komendy rejonowej w dzielnicy Wola.

Policjanci po oględzinach miejsca zdarzenia mają ustalić, w jaki sposób doszło do uszkodzenia elewacji. Według Krynickiego zniszczeniu uległa zewnętrzna jej część, na wysokości piątego piętra.

Źródło: rp.pl/ TVN Warszawa
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA