Obywatel Francji nie może zmienić swojej ostatniej woli wyrażonej w testamencie za pomocą wiadomości tekstowej - orzekł sąd.
Sprawa dotyczyła SMS-a, którego wysłał mężczyzna w trakcie rozwodu. W wiadomości tekstowej, wysłanej swojej siostrze, napisał on, że to ich matka powinna otrzymać część jego majątku, w przypadku jego śmierci, a nie jego żona.
Poniżej dalsza część artykułu
Kiedy w 2016 roku mężczyzna popełnił samobójstwo, prawnik rodziny zdecydował się zignorować SMS-a, stwierdzając, że nie ma on wartości prawnej.
Matka mężczyzny zdecydowała się podważyć jego decyzję w sądzie, ale jej argumenty zostały odrzucone.
Sąd w Metz orzekł, że francuski Kodeks cywilny stanowi, że zmiana w testamencie jest ważna tylko w sytuacji, gdy "jest spisana ręcznie, podpisana i oznaczona datą".
- W ten sposób minimalizuje się ryzyko sfałszowania (ostatniej woli) - podkreślił sędzia.
×
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.