fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Press: SDP udostępniło ONR salę w Domu Dziennikarza

Twitter/ONR
Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich udostępniło salę w Domu Dziennikarza w Warszawie skrajnemu Obozowi Narodowo-Radykalnemu. ONR zorganizował tam debatę o antypolonizmie.

Debata odbyła się 12 kwietnia w Domu dziennikarza przy ul. Foksal 3/5 w Warszawie. Prowadził ja Marcin Rola, były rzecznik prasowy Kukiz'15.

Jak informuje Press.pl, debata na temat antypolonizmu rozpoczęła się od uwag prowadzącego, że na sali może być obecny "kret" z TVN lub "Gazety Wyborczej", którego poproszono o opuszczenie sali.

Podczas spotkania zaproszony na debatę  Ireneusz T. Lisiak, autor książki "Żydowscy kolaboranci Hitlera" mówił m.in. o "religii Holokaustu", wspieraniu zaborców przez Żydów  oraz o Jedwabnem. Według Lisiaka ustalenie, że sprawcami zbrodni byli polscy sąsiedzi zamordowanych Żydów, jest oszustwem.

Portal Press.pl usiłował ustalić, na jakiej zasadzie Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich udostępniło salę nacjonalistom. 

Wiceprezes SDP  Witold Gadowski odpisał jedynie w smsie, że "sala została udostępniona komercyjnie" i nie chciał sprawy komentować.

W sobotę w historycznej Sali BHP na terenie Stoczni Gdańskiej, w której podpisywano porozumienia sierpniowe, odbyły sie obchody 84. rocznicy utworzenia ONR. Wywołało to oburzenie polityków, dziennikarzy i obserwatorów.

Politycy Platformy Obywatelskiej ponad pół roku temu zwrócili się do prezydenta Częstochowy, gdzie zarejestrowany jest ONR, o jego legalizację. Podpisy pod takim wnioskiem zbierają obywatele RP.

W sondażu SW Research  dla "Rzeczpospolitej", przeprowadzonym w styczniu tego roku, ponad jedna trzecia (35,6 proc.) ankietowanych popiera delegalizację ONR. 22,4 jest temu przeciwne, a 42,1 proc. nie ma na ten temat zdania.

Źródło: press.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA