Społeczeństwo

Polska wyprawa na K2. Denis Urubko miał halucynacje. Widział bananowca w namiocie

Denis Urubko
urubko-8000new.blogspot.com/
Himalaiści realizują kolejne cele, które mają ich doprowadzić do zdobycia zimą szczytu K2. Trudy tej wyprawy odczuwają wszyscy uczestnicy. Denis Urubko przekazał, że w nocy widział rosnący w namiocie bananowiec.

Denis Urubko i Adam Bielecki weszli na wysokości 7400 metrów. Tam sprawdzili w jakim stanie jest droga. Noc spędzili 200 metrów niżej.

Czas spędzony na tej wysokości doprowadził Urubkę do halucynacji. O szczegółach pisze na swoim blogu. „Ciało z trudem przyzwyczajało się do wysokości. W majaczeniu zobaczyłem rosnący w namiocie bananowiec, z którego narwałem tyle owoców, ile dałem radę pomieścić w dłonie” - pisze himalaista.

O sytuacji poinformował swojego towarzysza. "Gdzie w takim razie jest moja porcja?" - miał zapytać później Adam Bielecki. 

Obaj członkowie zostawili na miejscu sprzęt i zeszli do bazy. Kolejnym celem polskiej wyprawy jest założenie bazy na wysokości 7950 metrów.

Do tej pory nikt nie zdobył zimą szczytu K2 (8611 m n. p. m.). Kierownik wyprawy Krzysztof Wielicki poinformował, że nie ma możliwości, by atak szczytowy został zrealizowany jeszcze w tym miesiącu.

 

 

Źródło: rp.pl

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL